Особливості конструкції
Настили з композиту у вигляді решіток - це решітки монолітного типу зі структурою у вигляді решіток, створення яких відбувається за сучасною технологією лиття склопластику. Комірки можуть бути як квадратними, так і прямокутними. В комірку можна укладати армуюче скловолокно в двох напрямках: поздовжньому і поперечному. Заповнення традиційно відбувається за допомогою смоли високої якості.
Останні два напрямки найбезпечніші для пересування робітників, оскільки ефект ковзання повністю виключений.
Крім цього, варто відзначити, що гратчасті настили володіють такими перевагами:
- висока міцність і стійкість до навантажень;
- конструкції з пористих решіток мало важать;
- тривалий термін експлуатації і простота установки;
- високі показники проти ковзання і захисту від бруду;
- не бояться впливу високих температур.
Завдяки цим факторам і користуються популярністю ці вироби.
Можливості установки
Композитні панелі є монолітними конструкціями, яким не страшні рівномірні навантаження майже в усіх напрямках. Це основна причина, тому їх застосовують для виробництва виробів потрібної форми і габаритів, при цьому гарантується збереження високого рівня міцності. Для створення решітки використовують спеціальну циркулярну пилку або болгарку. Фіксація здійснюється за допомогою опор. Передбачається і успішне використання кріплень, створених з оцинкованої сталі.
Де можуть використовуватися
Знайшли своє застосування решітчасті настили на об'єктах промислового типу, в міському будівництві, архітектурі і дизайні. Крім цього, їх використовують для:
- огорож і пішохідних переходів;
- будівництва;
- організації стелажних модулів;
- суднобудування і бурильних платформ;
- створення східчастих конструкцій;
- в якості брудозахисту
Можливості використання досить широкі. При цьому подібні решітки високоякісні, а їх виконання продумано до дрібниць.
Серед сильних сторін виділити можна можливість створення настилів за індивідуальними характеристиками, а також високу міцність, простий догляд, стійкість до різних факторів ззовні, стійкість до займання, тривалий термін використання, стійкість до утворення корозії, а також спеціальні протиковзкі властивості.
Решітчастий настил - сучасний, висококонструктивний матеріал, який все частіше використовують з метою вирішення багатьох завдань у промисловому і цивільному будівництві. Для виготовлення цих продуктів використовують сталь, іноді - нержавійку. Для підвищення експлуатаційних параметрів їх покривають цинком. Крім цього, можливо використовувати антиковзаюче покриття, щоб пересуватися по ним було безпечно.
З урахуванням технології виробництва металевий настил решітчастого типу буває:
- Пресованим - виробництво здійснюється за допомогою запресовування зв'язкових смуг зі сталі в несучі із заздалегідь підготовленими шпицями під тиском в 1650 кН. Потім до решітки під прямим кутом по краю приварюють обрамлення. Завдяки такому підходу структура комірок виходить точна і рівномірна.
- Звареним - виробництво здійснюється методом контактного зварювання. Чотирьохгранні покривні прутки обрізають під розмір, запресовують в несучі смуги і відразу з'єднують електрозварюванням в 2500 кВт. При скручуванні відрізняються високою жорсткістю.
Оцинкований решітчастий настил зі сталі підходить для застосування в хімічній і металургійній промисловості, в авто і суднобудуванні.