Принцип дії установок очистки стічних вод
Сучасне обладнання здійснює очищення побутових стічних вод, використовуючи органічний (він же біохімічний) спосіб, а саме задіюються мікроорганізми, які не шкодять здоров'ю людини і тварини і не мають негативного впливу на навколишнє середовище. Рідина, яка проходить таку обробку, не містить органічних речовин, позбавлена неприємних запахів, не "цвіте", має природний прозорий колір.
Розглянемо принцип роботи обладнання:
- стічна вода по трубопроводу потрапляє у відстійник, в якому проводиться усереднення стічних вод за концентрацією. На даному етапі проходить механічне очищення стічної води: затримуються грубодисперсні домішки, жири і так далі. Забруднюючі речовини відділяються відповідно до Закону всесвітнього тяжіння: важкі домішки осідають на дно, а легкі, спливають, утворюючи плівку;
- наступний етап - біоочищення. Вода з середнього рівня первинного відстійника подається в резервуар-аеротенк - циліндр зі склопластику, наповнений біофільтром, в якому присутні мікроорганізми (так звана біологічна плівка). Щоб підтримувати життєдіяльність мікроорганізмів, конструкцією передбачений аератор, рівномірно подає повітря в резервуар. Мікроорганізми, споживаючи кисень і органіку в воді, окислюють її, в результаті чого обсяг біоплівки збільшується (а її відмерла частина осідає на дні резервуара);
- надлишкова біоплівка і очищена вода надходить у вторинний відстійник. У ньому, через гравітаційного осадження, біологічна плівка укрупнюється, згодом осідаючи на дні. Рециркуляційний ерліфт перекачує надлишкову біоплівку в першу камеру, а оброблена вода по патрубку відводиться за межі установки;
Відзначимо, що осад з першого відстійника і біоплівка з другого згодом повинні утилізуватися.
Очисні споруди - економічна система, яка гарантує ефективну обробку побутової води, а використовуваний в них органічний метод очищення - сучасний еко-метод.
Вибір обладнання
Існують моделі, чиє використання оптимально підходить для невеликих дач і будинків, а є пристрої, призначені для особняків, котеджів, міні-готелів і так далі. Підбір, звичайно ж, краще довірити фахівцям, які розкажуть про особливості кожної моделі, її функціонал. Втім, є ряд моментів, які ви можете проаналізувати перед покупкою устаткування вже зараз. Серед них:
- залповий скид стоків, що очищуються. Мається на увазі обсяг рідини, який може надходити в каналізацію за 1 годину;
- обсяг рідини, яку може прийняти резервуар обладнання протягом доби. Відзначимо, що усередненим показником є близько 0,15 кубометрів води на 1 людину за день;
- на якій глибині має пролягати каналізаційна труба, яка буде вести з дому назовні до пристрою;
- на якій глибині проходять грунтові води. Знання цього значення допоможе вибрати тип відведення обробленої води з системи очисного пристрою.
Використовуючи цю пам'ятку, можна зробити перший крок у розумінні того, яка модель очисної установки підійде конкретно вам.
Переваги обладнання
Розглянемо "плюси" застосування сучасних систем для очищення стоків:
- швидкий монтаж (незалежно від типу грунту на ділянці);
- 100% антикорозійний захист конструкції;
- чиста технічна рідина на виході;
- обладнання відповідає санітарно-епідеміологічним нормативам та положенням;
- екологічна безпека - пристрої не шкодять природі, не є небезпечними для людей і тварин;
- відсутність неприємних запахів через герметичність конструкції;
- просте обслуговування;
- немає потреби звертатися в асенізаторські служби;
- експлуатаційні витрати зведені до мінімуму;
- великий модельний ряд;
- довговічність обладнання.
Під кінець хотілося б відзначити, що розглянута техніка, що здійснює біохімічну очистку побутових відпрацьованих вод, максимально ефективна і проста в повсякденному користуванні. Додайте до цього тривалий термін роботи, що нараховує до декількох десятиліть при правильній експлуатації системи, і ви отримаєте один з кращих способів очищення побутових стічних вод, що використовується сьогодні.