Як позбутися запаху з септика
На відміну від звичайної вигрібної ями, каналізація септик позиціонується як обладнання, яке не завдає власнику приватного будинку та його сусідам незручностей, пов'язаних із поширенням неприємного запаху територією.
Септик - це герметичний резервуар (краще зі склопластику), який не тільки накопичує, але і переробляє господарсько-побутові стоки шляхом встановлення біофільтра з анаеробними бактеріями. Завдяки бактеріям, органічні сполуки, які містяться в каналізаційних стоках, розкладаються на прості компоненти, які потім випадають у вигляді мулу.
Потрібно знати! Як вибрати об'єм резервуару? Місткість резервуара підбирається виходячи з тридобового обсягу утворення стоків у домашньому господарстві (враховується витрата води на посудомийку, пральну машину, душ, туалет).
Але що робити, якщо на ділянці вже почало смердіти? Перше, що потрібно зробити – знайти причину.
Чому смердить септик: причини
Основні причини дві: неправильний монтаж або порушення правил експлуатації автономної каналізації. Якщо неприємний сморід з'явився протягом 2-3 тижнів після монтажу та введення в експлуатацію каналізації, то найімовірніше причина криється в неправильному монтажі, підборі обладнання. Чому саме 2-3 тижні? Стільки потрібно часу, щоб у пристрої розмножилася велика ефективна колонія бактерій. Якщо проблема з'явилася через тривалий час після встановлення – це означає, що ви неправильно експлуатуєте біосептик.
Як боротися із запахом із біосептика
Все залежить від причини появи смороду на ділянці. Розглянемо більш детально можливі причини появи і методи усунення неприємності.
Неправильний монтаж/вибір пристрою:
- У проєкті не врахована фанова труба – стояк для вентиляції та відведення газів, утворених у процесі бродіння органічних відходів під впливом анаеробних бактерій. Без вентиляційної труби сморід поширюється не тільки на ділянці, а й у кімнатах, де встановлена сантехніка. Рішення, як позбутися неприємного запаху – встановити фанову трубу.
- Допущення механічного пошкодження каналізаційного трубопроводу, через що трапляються мікротріщини в трубі, якими поширюється неприємний запах. Рішення – заміна магістралі.
- Браковане обладнання (зустрічається зрідка, але потрібно бути уважним, купуючи установку сумнівного походження) – якщо біосептик на гарантії, то потрібно звернутися до виробника, якщо ні – до фахівців з монтажу. Рішення – купувати септики перевірених брендів.
- Неправильно підібрано пропускну здатність обладнання, через що відбуваються переливи нечистот (проконсультуйтеся у спеціаліста інтернет-магазину «Водаленд», якщо плануєте придбання очисної установки).
Порушення правил експлуатації:
- Несвоєчасно чистяться камери – накопичений мул погіршує роботу очисної установки, через що відбувається каламутність стічної води та з'являється характерний запах нечистот. Уникнути проблеми дозволить регулярне профілактичне чищення відповідно до інструкції виробника.
- Допущення попадання в автономну каналізацію-септик агресивних хімічних речовин у великій кількості: миючі, дезінфікуючі засоби не тільки перешкоджають життєдіяльності бактерій, але й можуть вбити корисну мікрофлору. У такому середовищі уповільнюється процес переробки нечистот, що призводить до різкого запаху. Рішення – не зливати агресивні рідини.
- Попадання разом із стічною водою крупних відходів, які погано або взагалі не розкладаються (будівельне сміття, целофан, пакети), що призводить до засмічення фільтрів, переливних патрубків. Вирішенням проблеми стане встановлення сифонів під умивальником, душем, ванною, кухонною раковиною.
Ефективним вирішенням проблеми, як усунути проблему, якщо загинули бактерії через скидання хімікатів, є внесення бактеріальних препаратів. Це спеціальні біодобавки для забезпечення безперебійної роботи біосептиків протягом усього терміну експлуатації.